kasni
17 دی 1401 - 18:13

نتایج نظرسنجی از شهروندان ۱۴ کشور عربی درباره رژیم صهیونیستی

روزنامه صهیونیستی «جروزالم پست»، نتایج نظرسنجی از شهروندان ۱۴ کشور عربی را در مورد عادی سازی با رژیم صهیونیستی منتشر کرد.

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از الخلیج آنلاین، نتایج شاخص افکار عمومی جهان عرب در سال ۲۰۲۲ نشان داد که ۸۴ درصد از اعراب با وجود عادی سازی دولتهای کشورشان با به رسمیت شناختن دیپلماتیک رژیم صهیونیستی مخالفند.

روزنامه صهیونیستی «جروزالم پست»، نتایج نظرسنجی از شهروندان ۱۴ کشور عربی را در مورد عادی سازی با رژیم صهیونیستی منتشر کرد.

این نظرسنجی در کشورهای قطر، کویت، عربستان، الجزایر، موریتانی، فلسطین، اردن، لیبی، عراق، تونس، لبنان، مصر، سودان و مغرب انجام گرفت.

بر اساس این نظرسنجی، ۸۴ درصد با به رسمیت شناخته شدن دیپلماتیک اسرائیل توسط کشورشان مخالف، ۸ درصد حمایت و ۸ درصد از دادن پاسخ خودداری کردند.

درباره اینکه آیا موضوع فلسطین دغدغه همه اعراب است یا فقط موضوعی مربوط به فلسطینی هاست هم، ۷۶ درصد از شرکت کنندگان در این نظرسنجی فلسطین را متعلق به همه اعراب دانستند.

از این میان ۹۹ درصد از الجزایری ها با عادی سازی روابط کشورشان با اسرائیل مخالف بودند که بالاترین میزان در سطح کشورهای مورد بررسی بود.

این روزنامه اسرائیلی اعلام کرد که در طول یک دهه پس از انجام اولین نظرسنجی، به نظر می رسد که به طور کلی نگرش عرب ها در مورد اسرائیل تغییر چندانی نکرده است.

همچنین بر اساس نظرسنجی انجام شده توسط مؤسسه آمریکایی که نتایج آن در ماه گذشته میلادی منتشر شد، حمایت از توافق عادی سازی در امارات از ۴۷ درصد در ابتدای امضای توافق در سال ۲۰۲۰ به ۲۵ درصد کاهش یافته و در بحرین تنها ۲۰ درصد از توافق عادی سازی حمایت می کنند.

منبع: مهر
شناسه خبر: 961336